חדשות

אנו שמחים לחזור ולהופיע פעמיים עם היצירה המיוחדת Common Emotions רגש משותף בארץ.  המופעים יתקיימו ביום שבת ה- 14.10 ב-18:00 וב-21:00 בסטודיו ורדה שבמרכז סוזן דלל.  מתרגשים לספר כי יסמין גודר מצטרפת לצוות המופעים ויהיה מרגש לראותכם לפני נסיעתנו עם המופע לפסטיבל SPRING in Autumn שבאוטרכט, הולנד.

שימו לב: ניתן לרכוש כרטיסים רק דרך האתר

קופת להקת בת-שבע תיפתח בשבת בשעה 16:00, טל'  03-5171471  שלוחה 115

 

"מופע אותנטי, אורגני, מקודש" (cccdanse.com)
 
"יצירה אוטופית התלויה בקהל...ערב רציני ומבדר" (A. Hoffmann, Badiche-Zeitung)

"בערבוב הזה, המתרחש בזרימה מתמדת, בין האגדה לעכשיו, בין מוזיקה חלומית לשקט, עם מאגר משתנה על הבמה של משתתפים, נוכחים אבל מוסתרים חלקית – כל זה יוצר תחושה של עומק וסקרנות." (רות אשל, הארץ)
 
״עבודה זו של גודר מתנהלת ברוח משוחררת מתמיד, כחסרת מאמץ כמעט, כשהתנועה האופיינית של גודר זוכה לביצועם המצוין של שולי אנוש, ארי טפרברג, אופיר יודלביץ', דור פרנק, איילה פרנקל ואורי שפיר." (אורה ברפמן, dancetalk.co.il)
 
״אימה וקומדיה, אבסורד ואיום, רוך ומפלצתיות ביחד בפורמט יוצא דופן של מופע-  המוכיח שוב שהכוריאוגרפית הישראלית היא מאסטרית של הגרוטסק " (E. Nehring, deutschlandradio kultur)


 

היצירה Face In שיצרה גודר ללהקת קנדוקו  עלתה בבכורה ב 9.9 בפסטיבל אוריינטה אוצ׳ידנטה ברוברטו. קנדוקו היא להקת mixed ability (יכולות מגוונות) אשר משלבת רקדנים עם נכויות וללא נכויות. התהליך עם שבעת רקדני הלהקה, פתח ערוץ יצירתי ומחשבתי חדש ומעורר עבור גודר. היצירה שואלת שאלות אודות ההזדהות שלנו עם תכנים פוליטיים חברתיים וכיצד אילו חופרים חזרה לתוך מצבנו התודעתי, נפשי והאישי שלנו. עד כמה תכנים אילו מגדירים את האופן שבו אנו תופסים את עצמנו, את הגוף שלנו, ואת המרחב הפרטי שלנו. למידע על המופע ועל להקת קנדוקו

   


 

בכורה ישראלית למופע Gut Gift שנוצר ב2014 עם הרקדנית-היוצרת פרנצ'סקה פוסקריני ב7 בנובמבר בירושלים במסגרת פסטיבל בין שמים וארץ. הרקדנית והכוריאוגרפית האיטלקייה המוערכת פרנצ'סקה פוסקריני הזמינה ב2014 את יסמין גודר ליצור עבורה את העבודה כחלק מזכייתה בפרס הראשון על הביצוע בפסטיבל אקוויליבריו. מאז הוצגה העבודה בכל רחבי אירופה וכעת מגיעה גם אלינו לישראל.  

  


  

סיימנו 6 מופעי בכורה אקסטטיים של הביצוע המחודש לשתיים שעשוע ורוד – דואט חזק ופרובוקטיבי מ-2003, שנוצר והוצג במקור על-ידי יסמין גודר ושותפתה הנודעת איריס ארז, ועכשיו חודש לבמה עם שתי רקדניות עוצמתיות: דור פרנק ופרנצ'סקה פוסקריני. לאחר מופעים בפסטיבל B-MOTION  בבסאנו דל גראפה, איטליה, ובפסטיבל הבינלאומי בברג'יטין, בריסל, בלגיה – המופע יחזור לישראל בתחילת דצמבר לפסטיבל חשיפה בינלאומית במרכז סוזן דלל.

  


 

ספר חדש בעקבות התערוכה "צעדים בוני אמון"

כבוד לנו לשתף ציטוט מאת האוצרת והחברה דרורית גור אריה, מתוך ספר חדש של מוזיאון פתח-תקווה שנכתב בעקבות התערוכה "צעדים בוני אמון", שלכבודה נוצרה העבודה CLIMAX :

"יסמין גודר היא כיום אחת האמניות הפוליטיות הבולטות בישראל. עבודתה מתאפיינת באינטנסיביות של אופן הטיפול בחומרים שמעניינים אותה, ובשילוב של מצבים בין–אישיים אינטימיים עם עיסוק נוקב ביחסי יחיד–קבוצה. עבודתה פוליטית דווקא בכך שאינה משתמשת בחומרים "פוליטיים" נתונים או מובהקים; ובכך שהיא בונה עולם בימתי המבוסס על עונג, אימה וכאב; ובכך שהיא יוצרת אלגוריות קיומיות שמגרות לחשיבה על חיינו מחוץ לאולם"

(דרורית גור אריה, "המקום יעיד: מחול מתנחל במוזיאון", מתוך: צעדים בוני אמון, מחול-אמנות-קהילה הוצאת אסיה, 2017; להשיג בחנויות הספרים המובחרות ובמוזיאון פתח תקווה לאמנות)

 


 

פורטל חדש ובו תיעוד ממיטב המרכזים בעולם לשיעורי מחול לאנשים החיים עם פרקינסון

 לקראת יום המודעות הבינלאומית למחלת הפרקינסון ב29.4 יזמה להקת המחול של מארק מוריס כנס וירטואלי המוקדש לשיעורי מחול לאנשים החיים עם מחלת הפרקינסון. בכל יום מציגים בכנס מיטב מרכזי המחול מהעולם המשתתפים. סטודיו יסמין גודר נבחר להיות השותף הישראלי בפרויקט ולהציג את שיעורי המחול העכשווי לאנשים החיים עם מחלת הפרקינסון המתקיימים אצלנו בסטודיו מדי שבוע. אתם מוזמנים להיכנס וללמוד עלינו, וליהנות מצפיה בתיעוד נדיר משני שיעורים שהתקיימו אצלנו עם המורות ענת ועדיה וסיגל ברגמן. זוהי הזדמנות נפלאה ללמוד על הנעשה בעולם בתחום ולפגוש גישות מגוונות לנושא המחול ככלי רב ערך לאנשים החיים עם פרקינסון.

https://www.danceforparkinsons.online/work/#/yasmeengodder/ 

 


 

שיעורי מחול עכשווי לאנשים החיים עם פרקינסון בסטודיו יסמין גודר

מדי יום שני ורביעי מתקיימים בסטודיו יסמין גודר שיעורי מחול לאנשים החיים עם פרקינסון. זוהי כבר השנה השלישית בה מתקיימים השיעורים, שהחלו ב2015 במסגרת תכניתStörung/ הפרעה, תכנית בה שיתפה יסמין גודר פעולה עם תאטרון פרייבורג ובמסגרתה נפגשו מדענים, רקדנים מקצועיים, כוראוגרפים ורופאים, כמו גם אנשים החיים עם פרקינסון - מישראל ומגרמניה - על מנת לחקור יחד היבטים מגוונים של  תנועה והפרעות תנועה. התכנית השנה מתאפשרת אודות למענק ייעודי מהקרן המשפחתית על-שם תד אריסון והיא כוללת שיעורים המתקיימים פעמים בשבוע וניתנים למשתתפים ללא עלות, ובנוסף תתקיים בסוף שנת הפעילות כנס בינלאומי מסכם על מחול ופרקינסון. 

לחצו כאן למידע נוסף על השיעורים ואיך ניתן להצטרף אליהם

דרושים מתנדבים/ות להשתתפות ותמיכה בשיעורי מחול לחולי פרקינסון

 


 "גודר מהווה חלק משמעותי מסצנת המחול הישראלי וזוכה להכרה והערכה מקומית ובינלאומית. עבודתה מאופיינת בחקירה אמנותית, קפדנית ומעמיקה הניכרת בשפה תנועתית ובימתית ייחודית וביצוע מסור, כן ואמיץ שמעורר אפקט רגשי-גופני-חוויתי נדיר". 

 

 

שיעורים שבועיים קבועים

שיעורי בוקר פתוחים עם יסמין גודר - ימי ג'  9:00-11:00

הסטודיו נפתח ב8:45

50 ₪ לשיעור בודד / 200 ₪ לכרטיסיה של 5 שיעורים / 350 ש"ח לכרטיסיה של 10 שיעורים

שימו לב: אין שיעור ב-10 באוקטובר


 

שעורי ויניאסה יוגה עם אביטל ברק - ימים א'+ה' -9:00-10:15

הסטודיו נפתח ב8:45

 40 ₪ לכניסה חד פעמית  / 200 ₪ לכרטיסיה של 6 שיעורים

 שימו לב: אין שיעורים בין ספטמבר 24 -אוקטובר 19; שיעור הבא: אוקטובר 22


 

שיעורי מחול לאנשים החיים עם פרקינסון 

ימי ב' 11:30-12:45 הסטודיו נפתח ב11:00

ימי ד' 10:30-11:45 הסטודיו נפתח ב10:00

יש להרשם מראש. מספר המקומות מוגבל. לפרטים: guy@yasmeengodder.com 

 


 

סטודיו יסמין גודר

מרכז תרבות מנדל, התקומה 1 יפו

03-6823104